100 Temel Eser Yarışması | Şartname

Bu yarışmaya, 2012-2013 eğitim-öğretim yılında Denizli, Burdur, Isparta, Antalya, Muğla, Aydın, Uşak, Kütahya, Manisa, İzmir, Afyonkarahisar ve Balıkesir illeri, Orta Okullarının 7. ve 8. sınıfına devam eden öğrenciler katılabilirler.

Her okul, okul idaresi tarafından belirlenecek en fazla 4 öğrenci ile bu yarışmaya katılabilir.

Yarışmaya ferdi başvuru yapılamaz.

Yarışma soruları Orta Okullar için Milli Eğitim Bakanlığı’nın tespit ettiği 100 Temel Eser arasından seçilen 10 eserden “Çoktan Seçmeli Test” şeklinde sorulacaktır.

Yarışma tek aşamalı olup 100 sorudan ibarettir. Soruların cevaplanması için yarışmacılara verilecek süre 100 dk’dır.

Yarışmaya katılmak isteyen okullar, İnternet sitemizden online başvuru yapacaklardır. Başvuru; 01 Şubat 2013 - 01 Mart 2013 tarihleri arasındadır. Bu tarihinden sonra yapılan başvurular kabul edilmez.

Katılım formunda belirtilen öğrencilerin yarışmaya katılmaması durumunda yerine başka bir öğrenci giremez.

Yarışmaya katılım ücretsiz olup, katılanlar kendi imkânları (yol masrafları katılımcıya aittir) ile geleceklerdir. Günübirlik yapılacak olan faaliyetin öğle yemeği Özel Servergazi Eğitim Kurumları tarafından karşılanacaktır.

Yarışmaya katılacak öğrenciler nüfus cüzdanını veya resimli ve onaylı öğrenci belgesini yanlarında getirmek zorundadırlar. Kimlik belgesi olmayan öğrenciler yarışmaya alınmazlar.

Yarışma soruları, yarışma kurulu tarafından hazırlanıp yine yarışma komisyonu tarafından değerlendirilecektir.

Yarışmada, yardımcı kitapların veya elektronik cihazların v.s. kullanımına müsaade edilmez.

Aynı şirkete bağlı olan Özel Servergazi Orta Okulu ve Özel Servergazi Sabiha Süt Orta Okulu öğrencilerinin yarışma sonuçları değerlendirmeye alınmaz.

SONUÇLARIN DEĞERLENDİRİLMESİ

Yarışmada aynı nette birden fazla birinci olması durumunda yaşça küçük olana ödül verilir.

Dereceye giren ve madalya almaya hak kazanan öğrenciler 09 Mart 2013’de yapılacak olan ve davetlilerin de katılacağı ödül töreninde açıklanacaktır. Ödül töreninden önce sonuçlar kesinlikle açıklanmayacaktır.

Yarışma Sonuçları ödül töreninden sonraki günlerde okulumuzun web sayfasından da öğrenilebilir. www.servergazi.k12.tr